21.05.2024 Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 818

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Kilkanaście państw dołączyło do inicjatywy Niemiec, której celem jest wzmocnienie obrony przeciwlotniczej Ukrainy.

21.05.2024 Filmowy Donald Trump wciąga amfetaminę. Ekipa byłego prezydenta USA: To zniesławienie

„Apprentice” pokazane w Cannes to historia początków kariery Donalda Trumpa. Mocny film o tym, jak się robi politykę, choć wiele faktów i tak pominięto.

21.05.2024 Elon Musk krytykuje Rafała Trzaskowskiego. "Kopiuje głupie rzeczy z Ameryki"

"Bezwstydnie kopiuje głupie rzeczy z Ameryki. Żenujące" – tak skomentował właściciel platformy X Elon Musk decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o usunięciu symboli religijnych z urzędów.

21.05.2024 Wpływowy polityk PiS znęcał się nad partnerką? Jest reakcja Jarosława Kaczyńskiego

Prokuratura Rejonowa w Zabrzu nadzoruje dochodzenie w sprawie znęcania się psychicznego nad Tatianą A. przez byłego wiceministra energii i europosła Grzegorza Tobiszewskiego. Czyn ten jest zagrożona karą więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.

21.05.2024 Donald Tusk ogłasza przewodniczącego „rosyjskiej” komisji. Pierwszy raport już latem

Gen. Jarosław Stróżyk szefem komisji ds. wpływów rosyjskich. „Cień Macierewicza musi zniknąć” – mówi premier Donald Tusk.

21.05.2024 Dolny Śląsk z marszałkiem. To Paweł Gancarz z PSL

W drugim we wtorek głosowaniu sejmik województwa dolnośląskiego wybrał marszałka. To Paweł Gancarz, wiceminister infrastruktury z PSL. Poparli go też radni PiS, chociaż o koalicji nie ma być mowy.

21.05.2024 Rosja wciąż górą. Wojsko może przygotowywać się do ataku na kolejne miasto przy granicy

Ukraińskie oddziały nadal tracą teren pod naciskiem atakującej armii rosyjskiej.